O mnie

IMG_0275 IMG_0274 IMG_0273

…marzenia trzeba realizować??

Moje marzenia zawsze rozpoczynały się podróżą. Smakowanie życia już dawno stało się moją pigułką szczęścia, amerykańskim prozakiem, oddechem, zatrzymaniem, relaxem i doładowaniem akumulatorów.

Odkrywanie nowych lądów pozwoliło mi odkryć siebie. Rozdartą w codziennej rzeczywistości pomiędzy pracą i sztywnymi normami życia blokującymi szczęście, miłość i euforię przeżywania chwil. Beztroskich chwil. Magicznych. Ulotnych. Moich? Naszych.

Od dziecka jestem w podróży, z wiecznie spakowaną walizką gotową do wyruszenia w drogę. Zbędny nadmiar bagażu dziś zostawiam w domu, który od jakiegoś czasu stał się moim azylem jednocześnie gromadząc i eksponując pamiątki moich wypraw.

Podróżuję do miejsc bliskich i dalekich. Zakochuję się w atmosferze, muzyce i kuchni. Podziwiam architekturę. Zdobywam i odkrywam, kreśląc w notatniku kolejne kierunki wypraw.

Od prawie 10 lat towarzyszem moich marzeń jest mój mąż, Maciej, a od lat 2 dodatkowo zwiedza z nami świat nasza córcia, Julia.

Oglądanie letnich zachodów słońca nad Bałtykiem , przemierzanie kilometrów białych kubańskich plaż, cornwalskie pikniki nad oceanem czy wiatr we włosach w kabrioletowych eskapadach to radość przeżywania, którą współdzielę z moimi najbliższymi i którą mam nadzieję, uda mi się przekazać również Wam.

Z racji tego, że dzisiaj jestem też mamą, mój świat odrobinę stanął na głowie i wymusił na mnie nieznane mi dotąd zachowania i umiejętności. Obecnie szukam swojego miejsca w kuchni i uczę się nie być nudną zrzędzącą mamą.

Kocham się w fotografii. Zatrzymywanie chwil sprawia mi niemałą frajdę. Fotografuję wszystko i wszystkich. Właściwie to świat oglądam przez wizjer aparatu.

Zwyczajnie pragnę marzyć. Jestem jednak z tych co te marzenia realizują;-)

Oczywiście bez Was by mnie tutaj nie było. Piszcie i inspirujcie mnie swoimi pomysłami czy to podróżnymi czy kulinarnymi  czy rodzicielskimi. Wszelkie Wasze wskazówki są i będą dla mnie cennymi uwagami, które mam nadzieję zachęcą nas do marzeń.

kinga janus